Донація яйцеклітини (донація ооцитів) використовується у випадках, коли яєчники не продукують власних яйцеклітин (порушення функцій, вади розвитку, передчасне виснаження функцій яєчників, менопауза), а також у випадках повторних невдалих спроб штучного запліднення за поганої якості ембріонів. Донація яйцеклітин застосовується також за ризику перенесення спадкових хвороб.
За рекомендаціями ASRM (American Society of Reproductive Medicine) та ESHRE (European Society of Human Reproduction and Embryology), донор повинен бути у віці до 32 років і мати хороше фізичне та психічне здоров'я. Не використовуються донори, у яких в анамнезі є ракові, серцеві, ниркові захворювання, спадкові хвороби та захворювання, які переносяться статевим шляхом, захворювання психіки, алкоголізм, вживання наркотиків.
Програма донації є анонімною. Сім'я, яка використовує донорські яйцеклітини, не може бачити фотографії донора, а лише інформується про наступні параметри: зріст, вага, колір волосся та очей, національність, освіта, наявність сім'ї та дітей, група крові та резус фактор.
Вік реципієнта (жінки, на яку використовуються донорські яйцеклітини) бажаний до 50 років. Жодної інформації про реципієнта донору не надається. Жінка-реципієнт має бути обстежена терапевтом. Необхідно надати висновок лікаря про відсутність протипоказань для вагітності та пологів.
Ефективність перенесення ембріонів у групі пацієнтів з донорськими яйцеклітинами дещо навіть перевищує ефективність у групі пацієнтів із звичайною IVF-програмою, доходячи до 50-60% на цикл (http://apps.nccd.cdc.gov/ART2003/nation03.asp).